Blog o budownictwie i brukarstwie
Mężczyzna rozbijający świnkę - skarbonkę

5 rzeczy, na których NIE powinieneś oszczędzać stawiając fundamenty!

Jeżeli jesteś bądź będziesz na etapie stawiania fundamentów swojego przyszłego domu, koniecznie zapoznaj się z naszą listą 5-ciu rzeczy, na których nie powinieneś oszczędzać stawiając fundamenty! W przeciwnym wypadku wyjdziesz na tym znacznie gorzej, nie tylko pod kątem finansowym!

Pamiętaj! Fundament to podstawa Twojego domu, od niego zależy jego trwałość i wytrzymałość, komfort użytkowania, a także koszty eksploatacji! Więc decydując się na gorszej jakości materiały budowlane, zastanów się czy warto!?

5 rzeczy, na których nie warto oszczędzać stawiając fundamenty domu lub budynku

#1 Nigdy nie oszczędzaj na jakości, klasie betonu, z którego mają być wykonane fundamenty Twojego przyszłego domu.

W projekcie uwzględniona jest konkretna klasa betonu nie bez powodu – w żadnym wypadku nie kupuj betonu w klasie niższej, niż ta podana w projekcie budowlanym, ponieważ w innym przypadku możesz być niemal pewny/a, że spowoduje to kruszenie oraz pękanie fundamentów!

Zawilgocony fundament domu z powodu braku lub źle wykonanej izolacji fundamentów

Efekt braku izolacji fundamentów, bądź jej złego wykonania

#2 Nie lekceważ izolacji! – Ta oszczędność na pewno nie wyjdzie Ci na dobre! Izolacja pozioma i pionowa fundamentów jest newralgicznym punktem każdego budynku.

Dzięki niej ustrzeżesz się przed zawilgoceniem oraz zagrzybieniem domu. Oczywiście należy również podkreślić, że ważna jest także odpowiednia technika wykonania izolacji, profesjonalne wykonawstwo oraz wysokiej jakości materiał izolacyjny. Wybór najtańszej metody oraz niskiej jakości materiału, nie ochroni Cię przed bardzo niekorzystnym oddziaływaniem wilgoci na budynek!


Dożywotnia, skuteczna i szybka izolacja fundamentów? Tak, to możliwe! Izolacje wykonane pianką poliuretanową to gwarancja efektywności oraz skuteczne zabezpieczenie przed wilgocią!

Dowiedz się więcej!


#3 Kolejną kwestią jest również zadbanie, by wykonana izolacja miała odpowiednią grubość.

Grubość izolacji jest zależna w dużej mierze od materiału z którego się ją wykonuje oraz miejsca, które izolujemy. W przypadku fundamentów – pomiędzy gruntem, a podłogą zaleca się wykonanie maksymalnej grubości izolacji dla danego materiału termoizolacyjnego, w innym przypadku ryzykujemy utratą ciepła.

W przypadku braku izolacji – narażamy się na ogromne straty ucieczki ciepłego powietrza z naszego domu, a to skutkuje m.in. bardzo wysokimi kosztami związanymi z ogrzewaniem domu!

#4 Jeżeli w miejscu, gdzie ma stanąć Twój przyszły dom, na niewielkiej głębokości znajdują się wody gruntowe lub w przypadku gdy dom miałby powstać na zboczu – koniecznie zadaj o wykonanie drenażu!

#5 Jeżeli w miejscu, w którym chcesz postawić dom – grunty są słabe, bądź występuje nisko zalegająca woda gruntowa – wykonaj badanie!

Wydane 500 zł to zdecydowanie znikoma inwestycja w porównaniu z kosztami, które możesz ponieść po fakcie – jak już Twój dom będzie wybudowany. Oszczędź sobie niepotrzebnych stresów, problemów oraz poważnych wydatków. Zleć badanie gruntu i spij spokojnie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *